HP ProBook

Už od roku 2009 můžete v kamenných i internetových obchodech nalézt notebooky Hewlett-Packard s modelovým označením ProBook. Mezi ProBooky si snad každý dokáže nalézt konfiguraci, která přesně vyhovuje jeho požadavkům.

Práce nebo zábava?

Řada ProBook se dělí na další dva poddruhy. Stroje označené písmenem „s“ mají spíše univerzální charakter a hodí se spíše k tvorbě, zpracování a konzumaci multimediálního obsahu. Pokud naopak hledáte pracanta střední třídy jako stvořeného korporátní prostředí, sáhněte raději po řadě „b“.

Na cesty i na stůl

Nezáleží na tom, jestli váš notebook drtivou většinu času sedí na stole nebo vám asistuje na každé cestě. Stačí si vybrat ProBook, který bude splňovat vaše nároky. Za důležitý mobilní faktor se všeobecně považuje úhlopříčka displeje. ProBooky najdete se všemi standardními rozměry displeje. Od nejmenšího 13,3“, přes 14“ a 15,6 palce, až po plnohodnotný „stolní“ notebook se 17“ obrazovkou.

Precizní zpracování a hardware na míru 

Notebooky HP ProBook díky svému vzezření a zpracování působí jako mnohem dražší počítače, než jakými ve skutečnosti jsou. Cena nejlevnější sestavy začíná pod částkou 10.000 Kč bez DPH, ale leštěný hliníkový povrch v kombinaci se solidní konstrukcí vám zkrátka vnuknou pocit, že se pod vašima rukama nachází stroj v minimálně dvojnásobné hodnotě.

Potřebujete dedikovanou grafickou kartu? Preferujete procesory AMD na úkor Intelu či naopak? Jak už bylo řečeno v úvodu - ať už si z hardwarového hlediska vymyslíte cokoliv, mezi ProBooky si svou vysněnou konfiguraci zcela jistě najdete.

Více o tomto modelu notebooku naleznete na www.hp-probook.cz.